Aktualności

WIĘCEJ

Aktualności

 • 11.03.2013

  Rekordowa szychta!

  240 zawodników z 60 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, uczestniczyło w unikalnym na skalę światową podziemnym biegu. Tysiące osób śledziło jego przebieg w Internecie poprzez aktualizowane na żywo wyniki, wpisy na forach internetowych czy też oficjalnym profilu imprezy na portalu facebook.
  W sobotę, do godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania na bocheńskiej trasie, które poprzedziło uroczyste otwarcie imprezy. Uczestniczyli w nim Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński oraz Dyrektor Biura Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK i członek rady sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego pułkownik Marek Stasiak.
  Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi rywalizując między sobą oraz  tocząc jednocześnie bój z własnymi słabościami. Każdy z nich dał z siebie 100%. Podczas każdej kolejnej godziny biegu coraz wyraźniej widać było zmęczenie zawodników. Coraz większa była też ich determinacja do pokonywania kolejnych pętli trasy. O godzinie 22:00 nastąpił koniec sportowego współzawodnictwa. Uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do podziemnych sypialni.
  Sportowe zmagania wygrała drużyna Mebli KLER pokonując dystans 213 km 502 m, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Poprzedni, ustanowiony w 2010 roku należał również do tej drużyny – relacjonuje Dyrektor Biegu Tomasz Głód.
  W niedzielę, po zwiedzaniu podziemnej ekspozycji multimedialnej, miało miejsce zakończenie biegu. Każda drużyna, niezależnie od zajętego miejsca stanęła na podium otrzymując brawa od biegowej braci, a jej uczestnikom wręczono pamiątkowe medale. Tradycyjnie już podczas niedzielnego świętowania odbyło się losowania nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Do szczęśliwców powędrowały zestawy gadżetów ufundowanych przez sponsorów imprezy, torby podróżne, zegarki oraz meble KLER.

  Wyniki IX edycji 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego:
  miejsce: MEBLE KLER – 213 km 502 m
  miejsce: TRUCHCIK ŁUBIANKA – 198 km 863 m
  miejsce: SKLEP BIEGOWY.COM COMPRESSPORT TEAM – 196 km 950 m
  Reprezentujące Bochnię drużyna KB LOK BOCHNIA zakończyła podziemną rywalizację an 6 miejscu z wynikiem 183 km 672 m.
  Najlepszy wynik indywidualny: Michal Remberk (WARSZAWSKIE ŻÓŁWIKI) – 70 km 180 m.

  Wydarzenie wspierają:
  TAURON Polska Energia
  POWERADE – producent napojów izotonicznych,
  Parker Hannifin – lider w dziedzinie sterowań i napędów,
  KLER SA – producent skórzanych mebli wypoczynkowych,
  IGLOO – czołowy polski producent urządzeń chłodniczych,
  mamacube – producent odzieży,
  ILA – producent akcesoriów obuwniczych,
  UZDROWISKO KOPALNIA SOLI BOCHNIA,
  MIASTO BOCHNIA,
  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE.

  Powrót

Galeria

WIĘCEJ
Rejestracja zakończona
 • miloo
 • Igloo
 • maratony polskie
 • malopolska
 • Runners world
 • powerade
created by: KREATYWNI.net