Aktualności

WIĘCEJ

Aktualności

 • 04.02.2013

  Trwają zgłoszenia

  8 marca 2013 r. do bocheńskiej żupy przyjedzie 60 ekip (240 biegaczy) by dzień później spróbować swoich sił w morderczym biegu, którego trasa prowadzi zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli - 212 metrów pod ziemią, na poziomie August.

  To będzie już dziewiąta edycja biegu w podziemiach najstarszej na ziemiach polskich Kopalni Soli. Jak pokazał przykład lat poprzednich biegać można wszędzie – nie tylko na powierzchni ziemi, także ponad 200 metrów w jej głąb.

  Bocheńska impreza od samego początku stała się ważnym punktem na biegowej mapie Polski. Biorą w niej udział biegacze z całego kraju, których przyciąga do Bochni niesamowita atmosfera, towarzysząca Biegowi. Podziemne wyrobiska stwarzają niezapomnianą oprawę, a unikalne warunki klimatyczne, panujące na dole kopalni, służą biciu kolejnych rekordów.

  Zgłoszenia przyjmowane są poprzez internetowy formularz zamieszczony na stronie imprezy. Na zgłoszenie swojej drużyny zainteresowani mają czas do 12 lutego. W piątek, 15 lutego, punktualnie o godzinie 17:00 odbędzie się transmitowane na żywo i Internecie losowanie drużyn uczestniczących w wydarzeniu.

  Uczestnicy poprzednich edycji Biegu z rozrzewnieniem wspominają jego gorącą, sportową atmosferę oraz towarzyszący mu nastrój sportowego święta. Warto też przypomnieć, że podziemne biegi w bocheńskiej żupie solnej mają swój Rekordu Guinnessa w kategorii „półmaraton przeprowadzony najgłębiej pod ziemią” (2004), zaś nieprzerwanie od roku 2005 odbywa się tu impreza 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy.

  Powrót

Galeria

WIĘCEJ
Rejestracja zakończona
 • miloo
 • Igloo
 • maratony polskie
 • malopolska
 • Runners world
 • powerade
created by: KREATYWNI.net