Aktualności

WIĘCEJ

Aktualności

 • 11.03.2012

  KLER S.A. znów na podium!

  Dzisiaj (11.03) zakończyła się kolejna edycja 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. Zwyciężyli rekordziści trasy, uzyskując wyraźną przewagę nad kolejną drużyną.

  Pomimo iż wydarzenie ma charakter zamknięty, mieszkańcy całej Polski mogli śledzić jego prze bieg w kanale informacyjnym tvn24, którego wóz satelitarny gościł w Bochni kilkukrotnie.

  244 zawodników z 61 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, uczestniczyło w wyjątkowej w skali świata podziemnej szychcie. W sobotę, punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęły się zmagania na bocheńskiej trasie, które poprzedziło uroczyste otwarcie imprezy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Powiatu Bocheńskiego Jacek Pająk oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

  Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę między szybami Sutoris i Campi rywalizując między sobą oraz  tocząc jednocześnie bój z własnymi słabościami. Każdy z nich dał z siebie 100%. Podczas każdej kolejnej godziny biegu coraz wyraźniej widać było zmęczenie zawodników. Coraz większa była też ich determinacja do pokonywania kolejnych pętli trasy. O godzinie 22:00 nastąpił koniec sportowego współzawodnictwa. Uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek do podziemnych sypialni.

  W niedzielę, po zwiedzaniu podziemnej ekspozycji multimedialnej, miało miejsce zakończenie biegu. Każda ekipa, niezależnie od zajętego ostatecznie miejsca stanęła na podium otrzymując brawa od biegowej braci, a jej uczestnikom wręczony pamiątkowe medale oraz symboliczne klucze do zwiedzania małopolskich atrakcji turystycznych.

  Tradycyjnie już podczas niedzielnego świętowania odbyło się losowania nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Do szczęśliwców powędrowały albumy, torby podróżne, zegarki oraz meble Kler. Punktem kulminacyjnym tej części imprezy było losowanie nagrody głównej – biznesowego notebooka HP ProBook.

  Wyniki VIII edycji 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego:
  1 miejsce: KLER S.A. – 211 km 342 m
  2 miejsce: KLUB MARATOŃSKI TRUCHCIK ŁUBIANKA I – 190 km 563 m
  3 miejsce: BIEGOWI PRZYJACIELE – 190 km 165 m

  Najlepszy wynik indywidualny: Henryk Chudy (DRUŻYNA SZPIKU) – 82 km 280 m.

  Łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników biegu wynosi 9 366 km 266 m.

  Pełne wyniki dostępne są na stronie w dziale "WYNIKI".

  Impreza odbyła się dzięki wsparciu następujących sponsorów:
  POWERADE – producent napojów izotonicznych
  KLER SA – producent skórzanych mebli wypoczynkowych
  HP – producent ultranowoczesnego sprzętu komputerowego
  ACTION S.A. – jeden z wiodących dystrybutorów sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce
  mamacube – producent odzieży
  Olimpius.pl – sklep dla biegaczy
  Grupa Kreatywni.net – agencja interaktywna
  UZDROWISKO KOPALNIA SOLI BOCHNIA
  MIASTO BOCHNIA
  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Powrót

Galeria

WIĘCEJ
Rejestracja zakończona
 • miloo
 • Igloo
 • maratony polskie
 • malopolska
 • Runners world
 • powerade
created by: KREATYWNI.net